kirándulás

Így készültünk a Karácsonyra

Hétfőn egy jót kirándultunk, a bátor diákokkal a Jánoshegyre. A mégbátrabbak a kilátóhoz is feljöttek, bár kicsit jeges volt az út és a lépcsők. Aznap épp nem esett, szép volt és a kilátóról is a látvány, bár az orrunkig láttunk a felhőktől.
Kedden dekoráltunk, van akik festettek is, mert úgy ítélték, hogy hosszútávra dolgoznak. Ők a 10. osztály, szerintem nagyon szép lett, büszkék lehetnek magukra, már csak az apróbb csinosítások maradtak januárra. Olyan nagy sikere volt, hogy a 9- esek is besegítettek.

témahét

Június elején megszerveztük az immár hagyománnyá váló év végi projekthetünket. A mostani téma a várak voltak. Az iskolát öt vegyes csoportra osztottuk, minden csapatkapitány kiválasztott egy magyarországi várat. Az első napokban utánaolvastunk, hogy mit is érdemes tudni a várról, kikerestük a történelmének legérdekesebb momentumait. Illetve kitaláltuk, hogy milyen legyen a bemutatónk. Aztán ellátogattunk a várhoz, ez mindenkinek egy egy napos kirándulás volt.

Esztergomi osztálykirándulás

Elérkezett az idő, hogy elmenjünk a 10. osztállyal az első többnapos kirándulásunkra. Hosszas tanakodás után Esztergom mellett döntöttünk. Az elmúlt hetekben a gyerekek komoly kutatómunkát végeztek, hogy feltérképezzék a látnivalókat. Ennek ismeretében állítottuk össze a programot:
1. nap: vonatozás, szállás elfoglalása, vacsora. Utána az Esztergomi Bazilika megtekintése, Szent István lovasszobra, majd esti városnézés és fagyizás.

Visegrádi síelés

Gondoltunk egy bátrat, és csütörtökön főoktatás után autó(k)ba pattantunk, hogy meghódítsuk a visegrádi sípályát. A túra kicsit nehezen indult. Előbb dugóba keveredtünk, majd megbüntettek a rendőrök, ráadásul nem is túl tisztességes módon. De aztán odaértünk!

Advent Székesfehérváron

A 11-12. osztály vonatra szállt szerdán és elutazott Székesfehérvárra.
Majdnem az egész osztály ott volt reggel a Déliben a korai indulás ellenére. Jó hangulatban, egy szép új vonattal suhantunk Fehérvár felé. Előző nap még szakadt az eső, reméltük, hogy elfogy aznapra. Így lett. Nem mondom, hogy szikrázó napsütés, de esőmentes napunk volt.

Idősek otthonában jártunk

A következő beszélgetést hallottam a folyosón:
Néni 1:Kik ezek a fiatalok?
Néni 2: Azt hiszem valami középiskolából jöttek.
Néni 1:Szerintem inkább egyetemisták, vagy főiskolások, hisz' olyan kedvesek és figyelmesek.

Mindez az ürömi Platán Idősek Otthonában történt, ahol a 10. osztály néhány tanulójával jártunk.
Hogy miért mennek idősek otthonába a 10-esek?

19 kilométeres Tüskevár!

Az iskola tíz tanulója, és két túrázni szerető felnőtt komolyan vette a BSI felhívását, és egy izgalmas, kellemes, sportos nap reményében gyülekezett a Batthyányi téren szombat reggel nyolckor. A bús időjárás ellenére majdnem mindenki ott volt, aki jelentkezett, aki meg nem az bánhatja, mint ez nemsokára kiderül.

Anita, Anna, Vera, Artúr, Berkes Ricsi, Endre, Gergő, Gerlai Viktor, Sanyi, Terman Dávid, voltak a vállalkozó kedvű fiatalok, Viktor anyukája (Skoff Zsófia), és jómagam voltunk a fiatalos felnőtt kísérők. Zsófiának már itt és most köszönjük, hogy velünk volt!

Velemi Camphill lakóotthon

Két napos kirándulásra indultak a tanárok szerdán délelőtt (miután eredményt hirdettünk a gyerekek előző két napi versenyében, és felavattuk a majdnem kész buszmegállót).
Utunk célja Velem volt, ami nagyon messze van, Kőszeg mellett.
Magyarország első Camphill lakóotthonát néztük meg.

Szent Mihály napi kirándulás

Hagyományos Mihály napi kirándulásunkon voltunk kedden délelőtt Makkosmárián.
A meteorológiai jelentés azt jósolta, hogy elromlik az idő- de nem ez történt. Az idő nekünk kedvezett. Én úgy éreztem, csupán megjött az ősz. Hogy Mihály hozta, vagy sem, azt nem tudom, de a szél kergette a sárga gesztenyefa leveleket és potyogtak a gyönyörűszép fényes gesztenyék.

A 11-12. osztály első közös útja és 2. napja együtt

A második tanítási napon kipróbáltuk milyen a közös együttlét az iskolán kívül.
Lemerészkedtünk egészen a Millenárisig:-)
Játszottunk egyet, lehetett nyerni, megnéztünk egy szabadtéri fotósorozatot.
Készültek fotók rólunk, és a kiállítás témájának kapcsán művészi munkák is. Ezeken még dolgozunk, a legjobbakat majd láthatjátok itt később.

Szerintem jó volt, én jól éreztem magam, köszönöm az osztálynak, hogy aktívak voltak.
Ildikó néni

Feliratkozás RSS - kirándulás csatornájára