Az autizmus világnapján kék a Parlament

Elhatároztuk, hogy mi is részt veszünk az autizmus világnapján délelőttre szervezett békés felvonuláson. Akinek van kedve csatlakozhat hozzánk.(Ildikó néni, Kati néni, Dóri néni) A rendezvény időpontja: 2011. április 02. szombat, 10 – 13 óra között Gyülekezés 10:00 órakor a Vigadó téri Kiskirálylány szobornál. Útvonala: Vigadó tér – Dunakorzó – Roosevelt tér – Kossuth tér Záróesemény, a Kossuth téren rövid beszéd, majd a vonulóknak kiosztott léggömbök elengedése. Kérjük viseljetek valami kéket! Az esti parlamentnézés fakultatív, mindenki maga szervezze- család, barátok, buli előtt- buli után, a 4-6-os villamosról is kiválóan látható. Az első világnapot 2008-ban rendezték meg. Azóta minden résztvevő országban kék színűre világítottak ki egy-egy ismert épületet, mert a kék az autizmus színe. Idén kék lesz Londonban a Big Ben, Prágában a Károly híd, Párizsban az Eiffel torony, Rómában a Colosseum, a tengerentúlon New Yorkban az Empire State Building, Torontóban a CN Tower. 22 ország mintegy 100 épülete csatlakozott már a kezdeményezéshez. A magyarországi rendezvényeket 2009 óta az Autisták Országos Szövetsége (AOSZ) koordinálja. Magyarország a Parlament kupolájának kivilágításával kapcsolódik az eseménysorozathoz. A Világnap előestéjén kék lesz a kupola mellett a Művészetek Palotája épülete is. Nézzétek meg minél többen a Parlamentet a Batthyány térről 19:45-től! Mi az autizmus, mik a jellemzői? * Az autista személy nehezen alakít ki kapcsolatokat, nem észleli megfelelően a többi ember érzéseit, nem érti a szociális elvárásokat. * Előfordul, hogy az autista emberek nem tanulnak meg beszélni. Amennyiben kialakul a beszéd, az gyakran szokatlan (pl. visszhangszerűen utánoz, a szokásostól eltérő intonációval, hangmagasságon beszél, beszédében egyetlen témához ragaszkodik). A gesztus és a mimika használata gyakran nem megfelelő. * Az autista személy gyakran ragaszkodik az azonossághoz, a megszokott rutinhoz. Az autizmus problémájának figyelemfelkeltésére a világszintű kezdeményezés 2007-ben indult. Az Egyesült Nemzetek Szervezete április 2-át jelölte ki az Autizmus Világnapjának (World Autism Awareness Day – WAAD). A Világnap arra ösztönzi a tagállamokat, hogy tegyenek intézkedéseket a társadalmi tudatosság növelésére az autizmus kezelésében és ösztönözze a korai diagnózis és fejlesztő beavatkozás kidolgozását. ...és ott voltunk. Nézzétek meg a képeket! Jól éreztük magunkat, még a nap is sütött.

Hozzászólások

Találtam egy videót az eseményről. Megnézheted itt.

De jó, hogy megtaláltad. Megnézzük a klubban is!