diákok munkái

Advent utolsó hete

Elkezdődött az Advent utolsó hete. Közösen készülünk az ünnepekre különböző kézműves foglalkozásokkal.
Minden teremben más műhely üzemel. Van gyertyamártás, talán ez a legkedveltebb foglalkozás minden évben. Idén sem maradnak el a hagyományosnak számító tevékenységek: gyöngyfűzés, képeslap készítés, hímzés, kosárfonás. A pénteki bazárra készülünk még saját " sütésű" finomságokkal, kókuszgolyó különböző variációival.

Szonettek és versek születtek

A tizedik osztály szonettet, illetve verset írt irodalomepochán, a reneszánsz jegyében. Íme néhány:

Eső

Zuhog az eső, és a fény
átragyog a cseppeken,
színes ívet rajzolva az égen.
Micsoda szép képződmény!

Elkészült a Nyugati Pályaudvar makettje

Hasznos Berci és Stefka Dani elkészítette a Nyugati Pályaudvar makettjét több hetes kemény munkával.
Dani a következőképpen foglalta össze:

"Előzetes:

A Nyugati pályaudvar mását, azért készítettük el, mert Bercinek ez már az utolsó éve itt, és legyen egy közös, utolsó projekt. Ebből kiindulva, akik megkérdezték, mondtuk neki, hogy ebben ne segítsen, mert ez most csak a mi projektünk.

És ez miből is készült?