filmklub

Filmhét

Immár harmadik éve működik filmklub a Tüskevár Iskolában. Ennek módja minden évben más és más, igazodva a gyerekek igényeihez, és a lehetőségekhez. Idén úgy döntöttünk, hogy megpróbáljuk egy hetes intenzív formában bevezetni a 12.-es osztályt a filmkészítés világába. Október 24. és 29. között minden nap legalább három óra csak a filmezésről szólt, Novinszki Tamás szakmai irányításával. Rövid elméleti oktatás után volt néhány helyzetgyakorlat, majd jöttek a közös filmek forgatókönyvének a kitalálása. Csütörtökön és pénteken a felvételek, majd az őszi szünetben a vágás.

Európai önkéntesség éve

Több mint egy éve kezdődött az együttműködésünk több civil szervezettel. A Globalsoma jóvoltából bekerültünk a Birth of image programba, így három tanulónk is eljuthatott Görögországba, egy kéthetes médiaismereti és személyiségfejlesztő nemzetközi táborba. A programon keresztül felvettük a kapcsolatot az Egyesek civil szervezettel is, így (ha van rá igény) van lehetőségünk külföldi cserediák, illetve önkéntes programokban részt venni.

Tüskevár filmpályázat

Kedves diákok, újonnan érdeklődő filmesek és régi motorosok!
Rendhagyó filmfesztivált rendezünk, rendhagyó nyereményekért. Hogy miért rendhagyó? Mert nem kivételezünk senkivel. Nem lesznek kedvenceink, nem lesznek kivételezettjeink. Egy dolog fog számítani: a nézettség!!!!
A fődíj pedig egy videókamera!

Filmklub hírei

A következő filmklub november 10-én, szerdán lesz, fél 3-tól. A téma a gerilla marketing, vendégünk és szakértőnk Szende Márton.
Hogy mi is az a gerilla marketing? Itt megtudhatsz róla néhány dolgot, de még jobb, ha eljössz!
Remek alkalom azoknak, akik eddig nem jártak, illetve az újrekezdőknek is.
Jó lenne, ha minél többen lennénk!
Lesz előadás, beszélgetés, közös gondolkodás ötletelés, és alkotás is!

BOI a Tűzraktérben!

A birth of image projekt szeptember 19-21. között hazánkba látogat (tudjátok, velük volt Görögországban az Ádám, Dani Tomi.). Előbb a Tűzraktérben lesznek érdekes programok, majd Hollókőre utaznak a fiatalok.
A Tűzraktérbe bárki ellátogathat, akit

• érdekel a filmezés,
  • szeretne találkozni magyar és külföldi fiatalokkal,
  • érdekel a média világa,

filmes tábor Hollókőn

A Birth of Image Görögország után újabb tábort szervez, ezúttal Budapesten és Hollókőn.
Az eseményen bárki részt vehet, aki tud egy kicsit angolul, elkészít egy filmet, vagy fotósorozatot, és kitölti a jelentkezési lapot, augusztus 20-ig.
Bővebb információt itt olvashatsz.
Ha érdekel, de segítségre lenne szükséged, akkor keressed Novinszki Tamást, vagy engem!

Közönségdíjas film

Ezennel ünnepélyesen lezárjuk a szavazást. A nyertes: Téli s-port című alkotás, melynek rendezője Seffer Tamás, ezúton gratulálunk neki, és mindenkinek, aki részt vett a mű elkészítésében! Jutalmul bérelt helye van a Görögországba készülő csapatban, amely egy nemzetközi filmes tábor lesz a Birth of Image projekt keretében.
A szavazás számszerű eredményei:
1. Téli s-por-t 153 szavazat
2. A sors éneke 15 szavazat
3. Tartozás 8 szavazat
4. Balszerencse 8 szavazat

Birth of image

December környékén egy jó barátom mesélt egy pályázatról, ami az EU által támogatott másfél éves projekt, melynek a lényege a multimédia megismerése, elemzése és alkalmazása. Európa különböző országaiból vesznek benne részt gyermekek (egyelőre Litvánia, Görögország, Olaszország, Magyarország, Hollandia), akik szép lassan egymás kultúrájába, gondolkodásmódjába is bepillantást nyernek. Gondoltam, hogy ezt nekünk találták ki! Így hát némi levelezés után (és a filmklub eddigi alkotásainak köszönhetően) bekerültünk a résztvevők közé.

1st SpikeFort Filmgála

A filmklub elkészült filmjei nyilvános bemutatójának és értékelésének lehettek tanúi a szerencsés egybegyűltek február 26-án, pénteken a Tüskevár Iskolában. Sőt, aki nem tudott jelen lenni, az élőben követhette, mert az internet segítségével folyamatosan közvetítettük az eseményeket a Tüskevár tvben.
Neves nemzetközi zsűri gyűlt össze, két angol, egy orosz és két magyar szakemberrel.
A Zsüri tagjai:

1st SpikeFort Film-Academy Award

Update: A filmek megtalálhatóak itt
Idén januárban filmklubot kezdtem szervezni. Úgy gondoltam, hogy ehhez egy olyan ember kéne, aki tényleg filmekkel dolgozik, így nemcsak hozzáértő, hanem hiteles is lesz. Hamar ráakadtam Novinszki Tamásra, aki több ponton is kapcsolódik iskolánkhoz. Először is készített rólunk egy kisfilmet. Nem mellesleg Ildikó néni fia, így sokat tud rólunk, többször találkozott már a tanárokkal és a gyerekekkel egyaránt. És a filmes világban mozog, mint vágó és operatőr.