Európai önkéntesség éve

Európai önkéntesség éve

Több mint egy éve kezdődött az együttműködésünk több civil szervezettel. A Globalsoma jóvoltából bekerültünk a Birth of image programba, így három tanulónk is eljuthatott Görögországba, egy kéthetes médiaismereti és személyiségfejlesztő nemzetközi táborba. A programon keresztül felvettük a kapcsolatot az Egyesek civil szervezettel is, így (ha van rá igény) van lehetőségünk külföldi cserediák, illetve önkéntes programokban részt venni.
Ennek keretében fog Hollókőre utazni Kiss Dávid tanulónk egy nemzetközi táborba.
Mi is többször vendégül láttunk nemzetközi diákokat, szakembereket, hogy jobban megismerjék a Tüskevárat.
Egy ilyen látogatás alkalmával készült ez a film, amelyet több nemzetközi táborban, konferencián bemutattak.
Meglátogattuk az Esélyek Házát, hogy betekintsünk a vakok világába
Továbbá felkerült az iskolánk az európai önkéntesség évének hivatalos honlapjára is.

Tags: