Fegyelem

A szünet után – jajj, mindjárt itt van – témahét lesz és hétfőn mindenki hozzon tornacipőt!!!

Ez a mostani hét a fegyelemről szól. Megpróbáljuk közelebbről/mélyebben megnézni és értelmezni a fogalmat, reményeink szerint túl fogunk jutni a csend, a rend és az aki rossz, azt megverem típusú értelmezésen. Ennek érdekében az élet különböző területein próbáljuk felfedezni, mit is jelent: a zenében, a sportban, a munkában, az életvezetésben, magunkban és ahol még található.

Hétfőn különféle bemutatókat nézünk meg: zsonglőrök, kutyaiskola, küzdősportok, katonai kiképzés.
Ezek után megalakítjuk csoportjainkat és meghozzuk saját szabályainkat, hogy legyen mit fegyelmezetten betartani.

Kedd a munka világának a napja: látogatásokat tervezünk, illetve vendégeket hívunk.
A csoportok különböző helyszínekre látogatnak, ahol természetesen fegyelmezett viselkedésükkel hívják fel magukra a figyelmet.

Szerdán és csütörtökön csoportokban tevékenykedünk fegyelmezetten, majd jön az összegzés és beszámoló – pénteken, és ezzel ér véget a hét.

Kedd kivételével mindennap kilenckor találkozunk az iskolában, ahonnan 13.00-kor fegyelmezetten és ebéd után távozunk.