Úgy mennek a moziba

Különös élményben volt részünk. Az iskola megtöltött egy egész mozitermet!
Mónika néni szervezésének köszönhetően elmentünk, és megnéztük a Srác a biciklivel című francia drámát. A film nagyon jó volt, és sajnos fájdalmasan aktuális. Lesz miről beszélgetni a jövő héten.
A film helyett inkább a saját benyomásaimról írnek. Először is már a lemenet is érdekes volt: eljutottunk oda, hogy nem férünk fel egy buszra, ezért két hullámban érkeztünk. majd egy különteremben kezdődött a vetítés. Ami azért volt érdekes, mert ennyire nyugodtan moziba még nem tudtam a filmre koncentrálni (illetve a Zsiguli című filmet hasonlóan nyugodt körülmények között láttam egy szombathelyi moziban, de ott csak hárman voltunk a vetítésen. Ebből az egyik a mozigépész, a másik a jegyszedő volt). Nem volt pattogatott kukorica ropogtatás, mobiltelefon csörgés, beszélgetés. Pedig egy feliratos, néhol kicsit lassú filmet néztünk meg. Nagyon jó érzés volt.
Még sok ilyet!