Információk felvételizőknek

Milyen tagozatai vannak a középiskolánknak, melyikre mi jellemző?

Gimnázium:

• 4 évfolyamos képzés.
  • A 13. évfolyamon lehetőséget biztosítunk arra, hogy az érettségit két vizsgaidőszakra elosztva is le lehessen tenni.
  • Emelt szintű oktatás angol, informatika, informatikai alapismeretek, biológia tantárgyakból. Első idegen nyelvként angol, második idegen nyelvként német tanulható.
  • Felvételi a tanulmányi eredmények, de alapvetően a személyes találkozás alapján.

Mit érdemes még tudni a középiskolánkról?

Miből áll a felvételi vizsga?

• Középiskolánk minden évfolyamán biztosítjuk az integrációt (mentor-program, egyéni fejlesztés, differenciált oktatás, egyéni haladási ütem, speciális módszertan, stb.) a sajátos nevelési igényű tanulóink számára (az SNI jellege: tanulási zavarok, magatartási és vagy beilleszkedési zavarok, Asperger-szindróma, autizmus).
  • A 10. évfolyam végén "kisérettségi" vizsgát tartunk. Itt van lehetőség más képzési típusba (szakközépiskola, szakiskola, OKJ) való átjelentkezésre.
  • Minden napot nyílt napnak tekintünk, azaz előzetes egyeztetés alapján várjuk a gyerekeket, szüleiket iskolánkba, hogy személyesen ismerkedhessenek meg intézményünk tanulóival, tanáraival.
  • A személyes találkozón (felvételi) az iskolapszichológus a gyerek aktuális személyiségállapotát vizsgálja, az osztálykísérő az előzetes iskolai pályafutást ismeri meg, a gyógypedagógus a taníthatóság fokát méri. A találkozót követően tudunk javaslatot tenni a család számára, hogy iskolánk tudja-e biztosítani a tanuló megfelelő fejlődését, tanulmányi haladását.

Mit tartunk különösen fontosnak az iskolánkban?

Milyen adatok szükségesek a felvételi lap kitöltéséhez?

• Iskola neve: Tüskevár Általános Iskola és Gimnázium (001)
    • Iskola címe: 1041 Budapest, Lőrinc utca 40-42.
    • OM azonosító: 200667
    • tagozat azonosítók: Gimnázium: 01