Majális a Tüskevárban!

Május 2-án, a munka ünnepét követően mi is megtartottuk a saját mulatságunkat. A rendhagyó napot egy közös májusfa állítással kezdtük az iskola előtt. Miután mindenki feltűzte a színes szalagját a fára, elkezdődtek a szórakoztató programok. Volt zsákban futás, kötélhúzás, célba dobás, pétanque, lufifújás, gólyalábon járás, foci, és más izgalmas játékok. A hátsó udvarban közben egész nap sorban álltunk a vattacukorért és Tünde néni finom lángosáért.

Miközben odakint zajlott a mulatság, az egyik tanteremben a Patent Egyesület tartott először a lányoknak, majd a fiúknak egy hosszú beszélgetést arról, hogy mit szabad és mit nem férfi és nő között, hogyan viszonyuljunk egymáshoz és hogyan álljunk ki magunkért.

A programokon való részvételért a diákok pontokat gyűjtöttek, s a nap végén az első három helyezettnek nyereményeket sorsoltunk ki. Az idei majálissal, úgy tűnik, hagyományt teremtettünk az iskolában, így jövőre mindenképp megismételjük.