Erdei iskola, Zánka 2009

Az elmúlt két évhez hasonlóan idén is Zánkára mentünk erdei iskolába. Hogy miért? Egyrészt mert közel a Balaton és a Balaton-felvidék, mely Magyarország egyik legszebb tájegysége. Másrészt mert az Ifjúsági Tábor rendezett, van saját strandja és tele van sportolási lehetőséggel.
A programok röviden:
Első nap leutaztunk, strandoltunk, és a bátrabbak vitorlással bementek a Balaton közepére.
Második nap egy komoly gyalogtúra keretében megtekintettük a Hegyestű gyönyörű bazaltorgonáit, és a gyönyörű kilátást az egész Káli-medencére. Bővebben itt olvashatsz róla.
harmadik nap pedig a Tapolcai-tavasbarlangba csónakáztunk egyet két fagyizás között.
Utolsó nap hazafelé ment még körülnéztünk a Tihanyi Bencés Apátságban. A templom egyik érdekessége, hogy itt található az alapító I. András király sírja. Ez az egyetlen eredeti helyén lévő királysír.
És persze volt minden este fürdés horgászat, társasjáték, gitárzene és sok-sokk beszélgetés.