vörös iszap

Mélyen megérintett minket a az ajkai timföldgyár vörösiszaptározójánál történt katasztrófa.
Sokat beszéltünk a gyerekekkel, akiket ugyancsak megráztak az események. Némi közös gondolkodás után arra jutottunk, hogy kötelességünk a magunk lehetőségeihez mérten segíteni a károsultaknak. Ezért úgy döntöttünk, hogy gyüjtést szervezünk.
Elsősorban meleg ruhák, takarók, tartós élelmiszerek lehetnek hasznosak. Továbbá többen is felajánlották, hogy szívesen odamennének dolgozni, takarítani, vagy bármilyen civil munkában segíteni. Természetesen csak olyan munkára engedjük el a tanulóinkat, ahol meg tudunk bizonyosodni arró, hogy nincsen egészségkárosító hatása.
Az összegyűjtött adományok eljuttatásában István Zsolt fog segédkezni, aki önkéntes tűzoltóként dolgozik évek óta, és a hétvégén is a helyszínen segédkezik.
Mindenki adományait, ötleteit és felajánlásait szívesen fogadjuk a Tüskevár Iskolában!

Hozzászólások

Köszönjük minden szülőnek és barátunknak a segítséget a gyűjtésben! István Zsolt és Ádám családjának segítségével eljuttattuk ma az adományokat a Máltai Szeretetszolgálaton keresztül Kolontárra!