Nyertes TÁMOP pályázat az Iparművészeti Múzeummal

2010. februártól májusig több osztályunk részt vesz múzeumi kézműves foglalkozásokon.
A múzeum részéről Joó Emese múzeumpedagógus aktív közreműködésével vált valóra ez a pályázat.

A kisebbek Történelmi játékok címmel 6 alkalommal fognak ellátogatni a múzeumi órákra, ahol a játékok megismerésén, korhű változatok megtekintésén túl, betekinthetnek a múzeum titkos részleteibe is.
A zeg-zugos belső folyosókon barangolva kapnak tárlatvezetést a kiállításokon.

A kézműves foglalkozásokon ismerkedhetnek az agyagozás rejtelmeivel a játékok elkészítésén keresztül.
A 10-esek Időutazás címmel tehetik meg az utat az ókortól napjainkig a 10 alkalmas műhelyfoglalkozásokon.
Közben megnézzük az éppen aktuális játékkiállítást, ahol a kipróbálásra is lesz lehetőség.
A történelem és a művészettörténet már tanult és a jövőben sorra kerülő elemeit fogjuk "elmélyíteni".
Miközben egyénileg és csoportosan játékokat készítünk el agyagból és papírból.
Remélem kreatívak, jókedvűek és sikeresek leszünk és lesznek olyan munkák, amit kiégetés után használni is fogunk itt az iskolában.
Nagyon örülök a lehetőségnek, régi vágyam, hogy iskolán kívül, de iskolai feladatokat oldjunk meg egy múzeumban. Fontosnak tartom, hogy megérezzék a gyerekek, hogy a múzeum az nem a régi, a divatjamúlt, hanem a pezsgő élet színtere is lehet. Erre tett lépéseket ez a program és még számtalan más kezdeményezés: a múzeumi matekóra, az alternatív színházi előadás, és a divatbemutató rendezése is.

A programban Seffer Dávid kreatív matekórákat fog vezetni, sajnos nem a mi diákjainknak (de biztosan beépíti majd az ottani élményeit a Tüskeváros matekórákba.
Én (Tóth Ildikó) a műhelyfoglalkozások kézműves részét tartom kézben, agyagozunk, festünk, rajzolunk...
Fotó: zsoolt